Zadzwoń! Doradzimy!

+ 48 61 855 20 88

Witamy na blogu technologicznym KREA!

28 lipca 2020
tworzywo ptfe dla przemysłu spożywczego

Tworzywo PTFE polecane jest szczególnie do zastosowania w przemyśle spożywczym. Wśród cech istotnych dla kontaktu tworzywa PTFE z artykułami spożywczymi wyróżnić należy kilka szczególnych cech - m.in. PTFE jest fizjologicznie obojętny, a więc nietoksyczny, nie ma smaku, zapachu, jest odporny na organiczne i nieorganiczne chemikalia, bakterie i grzyby. Do powierzchni PTFE nic nie przylega. Struktura powierzchni jest bardzo śliska, łatwo się ją czyści, nie chłonie brudu, tłuszczu, wody, wilgoci, pary wodnej i in. PTFE jest tworzywem, które z powodzeniem można używać zarówno w mroźni jak i w procesach wysokotemperaturowych (odporność od  -150°C do +260°C).

 

 

Działy zaopatrzenia przemysłu spożywczego powinny wziąć pod uwagę tworzywo PTFE w następujących zastosowaniach:

 

  • taśmy do przenośników z PTFE – taśmy siatkowe o oczach 2x2, 4x4mm, taśmy z tkanin litych PTFE

  • siatki do płukania

  • siatki do suszenia lub maty z tworzywa PTFE o strukturze litej, porowatej

  • siatki do pieczenia lub maty z tworzywa PTFE o strukturze litej, porowatej

  • siatki do liofilizowania

  • siatki do mrożenia

  • węże PTFE (link do artykułu o wężach)

  • płyty PTFE – stosowane jako elementy konstrukcyjne np. zabudowy linii produkcyjnej np. w procesach sypkich.

 

 

Maty i taśmy siatkowe, lite PTFEmaty z siatki ptfe

 

Wspieramy zaopatrzenie przemysłu spożywczego w siatki i maty PTFE, które przygotowujemy pod wymiar potrzebny w danych procesach produkcyjnych. Mogą stanowić one formę podkładek lub mogą zostać wbudowane w ramy stalowe (jako element konstrukcji suszarni, mrożni – na etapie jej budowy). Z siatek PTFE oraz z surowców litych wykonujemy również pasy do taśmociągów transportu wewnętrznego wg wymiarów przenośnika. W przypadku suszenia elementów małych lub wilgotnych np. pulpy owocowej doskonale zamiast siatek PTFE sprawdza się tkanina porowata PTFE. Doświadczenia naszych klientów wskazują na skrócenie procesu suszenia o ponad połowę przy użyciu tworzyw porowatych PTFE.

 

 

Procesy pakowanie - taśmy, ceratki i folie PTFE, druty oporowe do zgrzewarek i pakowarek

 

zaopatrzenie przemysłu spożywczego w taśmy ptfeInnym obszarem zastosowania oferowanych przez nas tworzyw PTFE jest proces pakowania wyrobów spożywczych. Przy użytkowaniu różnego rodzaju zgrzewarek i pakowarek, należy cyklicznie wymieniać taśmy do zgrzewania folii, taśmy, druty oporowe Kanthal. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo folie i taśmy PTFE o różnej szerokości i grubości, samoprzylepne lub bezklejowe. Tak szeroki asortyment pozwala dobrać szybko i sprawnie materiały eksploatacyjne do wielu różnych typów zgrzewarek i pakowarek. 

 

 

Trwałe nanoszenie powłok PTFE na części

 

zaopatrzenie przemysłu spożywczego w usługi trwałego nanoszenia powłok na częściKolejną specjalizacją naszej firmy przydatną w przemyśle spożywczym jest trwałe nanoszenie powłok PTFE na formy wypiekowe, formy wycinające kształty, formy odlewów lub elementy maszyn, urządzeń czy narzędzi. Trwała powłoka PTFE zapewnia m.in. lepszy poślizg, łatwiejsze czyszczenie, brak przywierania, nie chłonie brudu, wody czy tłuszczu. Mrożone lub gorące produkty bardzo łatwo można przesuwać do dalszych etapów przetwórczych z użyciem elementów powierzchniowo pokrytych PTFE.

 

 

Chemia techniczna NSF - inna specjalizacja naszej firmy, ale ważna dla zaopatrzenia przemysłu spożywczego

 

Warto dodać na koniec, że przemysł spożywczy wymaga użycia środków chemicznych do utrzymania ruchu maszyn i urządzeń, które posiadają odpowiednie atesty. Uzupełnieniem oferty naszej firmy dla tworzyw PTFE jest chemia techniczna dla branży spożywczej marek KEMA i Rocol. Są to różnego rodzaju smary, oleje techniczne, środki czyszczące i konserwujące, które posiadają certyfikaty NSF. Niektóre ze środków chemicznych są dopuszczone do bezpośredniej styczności z produkowanymi wyrobami spożywczymi.

 

 

 

 

Przejdź do oferty:

 

Ceratki PTFE - czyli tkaniny z włókna szklanego pokryte PTFE

Taśmy do przenośników 

Węże PTFE i inne elementy konstrukcyjne.

 

 

Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na blogu:

 

Chemia techniczna z certyfikatami NSF dedykowana dla działów utrzymania ruchu w przemyśle spożywczym.

Taśmy transportujące z tworzywa PTFE – dla jakich cech warto je wybrać?

PTFE - właściwości tworzywa

Węże PTFE - właściwości i zastosowania.

Zaopatrzenie przemysłu spożywczego w tworzywa PTFE 

  1. pl
  2. en
PTFE - import i dystrybucja tworzyw

Skontaktuj się z nami:

KREA Sp. z o.o.

 

ul. Kręta 1c

62-030 Luboń k/ Poznania

tel. 61 855 20 88

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia innych stron naszej firmy:

 

krea.pl

aerozol.eu

pisanka.eu