PTFE - import i dystrybucja tworzyw

tel. 61/855-20-88, e-mail: marketing@krea.pl

Węże PTFE - właściwości i zastosowania

PTFE to wyróżniające się tworzywo sztuczne do zastosowań przemysłowych. Ze względu na swoje właściwości węże PTFE można używać w wielu branżach. Służą one do przesyłu gorącego oleju, pary wodnej, paliw, farb, klejów, chemii, gazów wysokociśnieniowych, różnorodnych substancji stosowanych m.in. w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, kosmetycznym czy biotechnologii.

 

  • Węże PTFE są odporne na większość środków chemicznych, łącznie z kwasami, zasadami i solami. Nie wchodzą w reakcje i nie ulegają zniszczeniu w kontakcie z większością znanych chemikaliów. 

  • Węże PTFE są odporne na szeroki zakres temperaturowy od -200 st. C do +260 st C. Jest to materiał nietopliwy i samogasnący.

  • Gorące substancje są często bardzo kleiste np. farby, oleje i.in. Istotną właściwością PTFE w tym zakresie jest wysoka antyadhezyjność, ponieważ do węży PTFE nic nie przywiera i nie lepi się. Cecha ta ma wpływ nie tylko na doskonały przesył cieczy kleistych, ale także zapewnia higienę oraz odporność na osadzanie się brudu i osadów.

  • Węże PTFE nie chłoną wody, są wytrzymałe na gorącą parę wodną, hydrolizę, a także na promieniowanie UV, na starzenie środowiskowe czy pęknięcia. Posiadają wysoką elastyczność i doskonałe właściwości ślizgowe (PTFE ma najmniejszy współczynnik tarcia spośród tworzyw sztucznych).

  • Węże PTFE z powodzeniem utrzymują swoje właściwości nawet gdy nakładają się w środowisku pracy różne, trudne cechy otoczenia pracy. Przykładowo, mogą pracować w wysokiej temperaturze, przy wysokim ciśnieniu i jednocześnie zachowują swoją elastyczność.

  • Wśród cech mających znaczenie dla branż o wysokich wymaganiach higienicznych należy wyróżnić:

 

        - węże PTFE są fizjologicznie obojętne

       - bezwonne

       - nie mają smaku

       - są odporne na działanie pleśni, grzybów, bakterii

       - dzięki powyższym cechom są dopuszczone do kontaktu w branży spożywczej.

 

 

Przeczytaj inne artykuły  na naszym blogu:

 

PTFE - właściwości tworzywa.

 

Taśmy siatkowe PTFE - sposób na optymalizację procesów technologicznych.

 

 

Zapoznaj się z naszą ofertą:

 

Węże PTFE i inne produkty z PTFE i silikonu.

 

 

 

 

węże teflonowe
03 lipca 2020

Witamy na blogu technologicznym KREA!

Zapraszamy do odwiedzenia innych stron naszej firmy:

   

   krea.pl

   aerozol.eu

   pisanka.eu

 

KREA Sp. z o.o.

 

ul. Kręta 1c

62-032 Luboń k/ Poznania

tel. 61/ 855-20-88

 

 

Skontaktuj się z nami: