PTFE - import i dystrybucja tworzyw

tel. 61/855-20-88, e-mail: marketing@krea.pl

Cechy tkanin silikonowych i możliwości zastosowania

W katalogu oferty naszej firmy znajdą Państwo tkaniny z włókna szklanego pokryte silikonem – czyli tkaniny silikonowe. Tkaniny te są odporne na szeroki zakres temperatur i można je z powodzeniem używać od -43 st. C do +220 st. C.

 

Zastosowanie tkanin silikonowych pozwala zapobiegać utracie ciepła lub wpływowi ciepła, więc z powodzeniem używa się je do produkcji kurtyn do tuneli grzewczych lub mrożących oraz do chłodni czy mroźni.

 

W odróżnieniu od tkanin pokrytych tworzywem PTFE, które są również przedmiotem naszej specjalizacji, silikon jest tworzywem bezpoślizgowym, powodującym tarcie. Można więc go używać do produkcji pasów i formatek przeciw ześlizgiwaniu się elementów np. na przenośnikach ukierunkowanych po ukosie (np. transport materiałów sypkich pod ukosem) lub arkuszy antyadhezyjnych i oddzielających przy produkcji m.in. produktów lepkich, w przemyśle chemicznym, gumowym, elektrycznym i wielu innych. Ponieważ do tkanin silikonowych nic nie przywiera, bardzo łatwo z nich usunąć zabrudzenia np. po lepkich elementach.

 

W stosunku do tkanin PTFE tkaniny silikonowe są mniej sztywne, stąd mają dłuższą żywotność i nie łamią się w procesach ciągłego ruchu np. przy użyciu ich jako kurtyny. Inną właściwością tkanin silikonowych są właściwości dielektryczne. Można z nich wykonywać taśmy izolacji elektrycznych, gdyż są doskonałymi izolatorami elektrycznymi.

 

Tkaniny szklane pokryte silikonem są także wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych, na tlen, ozon, parę wodną, promieniowanie UV. W ofercie naszej firmy występują w kolorze białym i czerwonym o różnych grubościach i głównie w szerokości 1000mm. Tkaniny silikonowe w naszej ofercie nie mają odpowiednich atestów do wykorzystania w bezpośrednim kontakcie z żywnością.

 

 

Przeczytaj inne artykuły na naszym blogu:

 

Siatka PTFE - sposób na optymalizację procesów technologicznych.

 

Tkanina przemysłowa Kevlar® - skąd ta moc?

 

Taśmy przenośnikowe z tworzywa PTFE - dla jakich cech warto je wybrać?

 

 

 

Zapoznaj się z naszą ofertą:

 

Tkaniny techniczne

 

Materiały eksploatacyjne do zgrzewarek

 

Węże PTFE dla przemysłu

 

 

 

 

24 marca 2020

Witamy na blogu technologicznym KREA!

Zapraszamy do odwiedzenia innych stron naszej firmy:

   

   krea.pl

   aerozol.eu

   pisanka.eu

 

KREA Sp. z o.o.

 

ul. Kręta 1c

62-032 Luboń k/ Poznania

tel. 61/ 855-20-88

 

 

Skontaktuj się z nami: