tel. 61/855-20-88, e-mail: marketing@krea.pl

Siatka wykonana z włókna szklanego pokryta PTFE to rodzaj wytrzymałego mechanicznie i odpornego na wiele czynników tworzywa. Siatka PTFE to przede wszystkim materiał, do którego nic się nie przykleja, nie chłonie on wody, brudu, wilgoci, jest nietopliwy i co istotne jest on odporny na działanie temperatury, chemikaliów, bakterii, grzybów.

 

Siatki PTFE nadają się do kontaktu z żywnością, stąd często są stosowane w przemyśle spożywczym. Wykonujemy z nich pasy transmisyjne do różnego rodzaju przenośników, komór mrożących i grzewczych.

 

W celu zapewnienia efektu nieprzywierania z siatki tego typu produkujemy także maty PTFE do pieców i komór mrożących. Siatki z włókna szklanego PTFE idealnie sprawdzają się przy myciu i obrabianiu owoców i warzyw, liofilizowaniu czy smażeniu i pieczeniu.

 

Siatki PTFE występują w kilku podstawowych wariantach:

 

  • o oczkach 1x1

  • o oczkach 2x2

  • najbardziej popularna o oczkach 4x4

  • większe oczka na zamówienie.

 

Jako opcję dla siatek przy suszeniu np. pulpy owocowej sugerujemy zastosowanie tkaniny porowatej PTFE, która posiada mikroskopijne oczka, co zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i zapewnia skrócenie procesu wytwórczego.

 

Siatka PTFE dostępna jest w rolkach o różnych szerokościach m.in. 1,85m, 2,30m, 2,5m i .in. Jako producent taśm do przenośników wykonujemy maty, formatki i pasy transportujące z siatki PTFE pod wymiar i potrzeby Klientów.

 

Tkanina siatkowa w ofercie naszej firmy dostępna jest także w wersji antystatycznej oraz z włókna aramidowego Kevlar. Tkanina siatkowa Kevlar jest jednym z najbardziej wytrzymałych tworzyw, jednak nie ma ona atestu do wykorzystania w procesie produkcji spożywczej.

 

Siatka antystatyczna doskonale nadaje się do farbiarniach tkanin i odzieży, gdzie wykorzystywana jest w procesie farbowania i suszenia.

 

 

 

Przejdź do naszej oferty:

 

Taśmy do przenośników i maty 

Tkaniny techniczne

 

Zapoznaj się z innymi artykułami na blogu:

 

Taśmy PTFE z klejem i bezklejowe - zastosowania i właściwości.

Pasy przenośnikowe z tworzywa PTFE - dla jakich cech warto je wybrać?

 

Siatka PTFE – sposób na optymalizację procesów technologicznych

11 lutego 2020
ceraty ptfe

Przejdź do listy artykułów

Przejdź do listy artykułów

Przejdź do listy artykułów

Przejdź do listy artykułów

Blog technologiczny 

Zapraszamy do odwiedzenia innych stron naszej firmy:

   

   krea.pl

   aerozol.eu

   pisanka.eu

 

KREA Sp. z o.o.

 

ul. Kręta 1c

62-032 Luboń k/ Poznania

tel. 61/ 855-20-88

 

 

Skontaktuj się z nami: