PTFE - import i dystrybucja tworzyw

tel. 61/855-20-88, e-mail: marketing@krea.pl

Siatka PTFE – sposób na optymalizację procesów technologicznych

Siatka wykonana z włókna szklanego pokryta PTFE to rodzaj wytrzymałego mechanicznie i odpornego na wiele czynników tworzywa. Siatka PTFE to przede wszystkim materiał, do którego nic się nie przykleja, nie chłonie on wody, brudu, wilgoci, jest nietopliwy i co istotne jest on odporny na działanie temperatury, chemikaliów, bakterii, grzybów.

 

Siatki PTFE nadają się do kontaktu z żywnością, stąd często są stosowane w przemyśle spożywczym. Wykonujemy z nich pasy transmisyjne do różnego rodzaju przenośników, komór mrożących i grzewczych.

 

W celu zapewnienia efektu nieprzywierania z siatki tego typu produkujemy także maty PTFE do pieców i komór mrożących. Siatki z włókna szklanego PTFE idealnie sprawdzają się przy myciu i obrabianiu owoców i warzyw, liofilizowaniu czy smażeniu i pieczeniu.

 

Siatki PTFE występują w kilku podstawowych wariantach:

 

  • o oczkach 1x1

  • o oczkach 2x2

  • najbardziej popularna o oczkach 4x4

  • większe oczka na zamówienie.

 

Jako opcję dla siatek przy suszeniu np. pulpy owocowej sugerujemy zastosowanie tkaniny porowatej PTFE, która posiada mikroskopijne oczka, co zapewnia odpowiedni przepływ powietrza i zapewnia skrócenie procesu wytwórczego.

 

Siatka PTFE dostępna jest w rolkach o różnych szerokościach m.in. 1,85m, 2,30m, 2,5m i .in. Jako producent taśm do przenośników wykonujemy maty, formatki i pasy transportujące z siatki PTFE pod wymiar i potrzeby Klientów.

 

Tkanina siatkowa w ofercie naszej firmy dostępna jest także w wersji antystatycznej oraz z włókna aramidowego Kevlar. Tkanina siatkowa Kevlar jest jednym z najbardziej wytrzymałych tworzyw, jednak nie ma ona atestu do wykorzystania w procesie produkcji spożywczej.

 

Siatka antystatyczna doskonale nadaje się do farbiarniach tkanin i odzieży, gdzie wykorzystywana jest w procesie farbowania i suszenia.

 

 

 

Przejdź do naszej oferty:

 

Taśmy do przenośników i maty 

Tkaniny techniczne

 

Zapoznaj się z innymi artykułami na blogu:

 

Taśmy PTFE z klejem i bezklejowe - zastosowania i właściwości.

Pasy przenośnikowe z tworzywa PTFE - dla jakich cech warto je wybrać?

 

11 lutego 2020

Witamy na blogu technologicznym KREA!

Zapraszamy do odwiedzenia innych stron naszej firmy:

   

   krea.pl

   aerozol.eu

   pisanka.eu

 

KREA Sp. z o.o.

 

ul. Kręta 1c

62-032 Luboń k/ Poznania

tel. 61/ 855-20-88

 

 

Skontaktuj się z nami: