Zadzwoń! Doradzimy!

+ 48 61 855 20 88

Witamy na blogu technologicznym KREA!

28 kwietnia 2023
powłoki antyadhezyjne na części i detale produkcyjne produkcji KREA

Poszukujesz rozwiązania, w którym detale lub części produkcyjne nie będą przywierać do innych elementów lub surowców? Bardzo często zwracają się do nas firmy, które szukają trwałego sposobu na rozwiązanie wyżej wymienionego problemu. Takim sposobem jest nałożenie trwałej powłoki antyadhezyjnej na powierzchnię części, do której ma nie przywierać surowiec. Jest to powłoka inaczej nazywana powłoką kamienną, powłoką non stick, która składa się z odpowiednio dobranych surowców, bazujących głównie na kombinacji różnych składników z silikonem.

 

Powłoki antyadhezyjne na części i detale produkcyjne w KREA

 

Dobór składników do otrzymania optymalnej powłoki antyadhezyjnej jest bardzo istotny. W ofercie KREA znajduje się kilkadziesiąt rodzajów powłok fluoropolimerowych, a każda z nich dedykowana jest do innych zastosowań przemysłowych. Wśród tych powłok powierzchniowych dla przemysłu KREA posiada doskonale sprawdzające się powłoki antyadhezyjne. Zapewniają one nieprzyleganie np. kleju, folii w procesie produkcyjnym. Jedynym sposobem na rozwiązanie problemu związanego z przywieraniem jest trwałe nałożenie na część odpowiedniej powłoki, która nadaje nowe właściwości w formie powłoki antyadhezyjnej.

 

Jakie właściwości mają powłoki antyadhezyjne KREA?powłoki antyadhezyjne na rolki - nieprzyleganie kleju

 

Poza główną zaletą nieprzywieralnia powłoki tego typu posiadają także inne zalety. Są one odporne na temperatury do +200 st.C i ścieranie. Ich grubość po położeniu na części wynosi około od 150 do 200 um, w zależności od rodzaju powłoki.

 

Powłoki antyadhezyjne KREA nadają się doskonale do kontaktu z różnego rodzaju etykietami, klejami, gorącymi metalami i taśmami. Używane są m.in. do wałków, rolek w procesach etykietowania czy przy produkcji wyrobów higienicznych takich jak wkładki, podpaski.

 

Dowiedz się więcej.

 

 

Trwałe powłoki antyadhezyjne na części i detale produkcyjne np. rolki, wałki i.in.

  1. pl
  2. en
PTFE - import i dystrybucja tworzyw

Skontaktuj się z nami:

KREA Sp. z o.o.

 

ul. Kręta 1c

62-030 Luboń k/ Poznania

tel. 61 855 20 88

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia innych stron naszej firmy:

 

krea.pl

aerozol.eu

pisanka.eu